איטום מבנים

איטום מבנים 


גם מי שאוהב את החורף ונהנה לשמוע את הגשם דופק על החלון בוודאי יסכים שיש לגשמי הברכה הללו גם תופעות לוואי שאינן חיוביות כל כך, ובראשן תופעת הנזילות. למרבה הצער, רבים הם בעלי הבתים שפותחים את החורף שלהם עם מצוקה גדולה שנובעת מחדירת הגשמים אל הבית, מה שמסב נזק רב לתכולת הבית וגם משאיר צלקות מכוערות למדי על התקרה ועל הקירות. סביר להניח שבעלי הדירות הללו מתחילים לחפש במרץ אחר גורם מקצועי שיטפל בבעיה, ובשלב הזה הלחץ רב והעלויות גבוהות עוד יותר, אבל ביצוע מוקדם של איטום מבנים על ידי איש מקצוע מנוסה ומיומן יחסוך לכם לא רק עלויות וזמן יקר, אלא בעיקר לא מעט כאבי ראש.
איטום מבנים בבתים ישנים


בעיות איטום נפוצות מאוד גם ובעיקר במבנים ישנים. בישראל, מדינה עם היסטוריה עשירה, ישנם מבנים רבים שמקורם עשרות שנים לאחור. הרצון לשמור על הקיים ולשמר את ההיסטוריה הוא מבורך מצד אחד, אבל מצד שני הוא גם מחייב היערכות ומשנה זהירות. ביצוע איטום מבנים מקצועי ונכון למבנים הישנים הוא חיוני כדי לשמור עליהם ולמנוע נזילות, רטיבות ועובש. בבתים אלה נדרשות פעולות לאיטום הגגות והמרפסות, בדיוק כפי שנדרש בבתים חדשים שגם בהם עשויים להתברר בדיעבד ליקויים באיטום. פעולת איטום אלו חשוב לבצע מבעוד מועד, ולא לחכות לרגע האחרון. הקפדה על איטום מבנים בקיץ, טרם בואו של הגשם הראשון, תבטיח לכם הגנה מרבית על המבנה – ישן או חדש.


איטום מבנים – השיטות האפשריות


ביצוע איטום מבנים יכול להתבצע בכמה דרכים אפשריות. אחת השיטות המוכרות ביותר היא שיטה של איטום גגות בזפת, ובבתים רבים נעשה עד היום שימוש בשיטה הוותיקה. הזפת, המופקת מפחם בעיקר (אם יש ניתן להפיקה גם באמצעות נפט או עץ), היא חומר אטום מאוד ולכן היא פופולארית גם לסלילת כבישי ולאיטום כלי שיט. הצבת הזפת היא משימה יחסית פשוטה, ובאופן כללי ביצוע איטום מבנים עם זפת מתבצע על ידי מריחת שכבה אחת או שתיים לאורך הגג כולו ולאחר מכן מושלמת הפעולה על ידי ביצוע הלבנה – פעולה שהופכת את האיטום לאיכותי ויציב עוד יותר. שיטה נוספת כולל יריעות ביטומניות, שהחומרים מהם הן מורכבות הם חומרים שמבטיחים עמידות רבה ואטימות מוחלטת. איטום מבנים וגגות באמצעות יריעות ביטומניות פועל לרוב על ידי פרישת היריעות ישירות על גבי הבטון, מה שמחייב היערכות מוקדמת. ראשית נדרש ניקיון יסודי של השטח המיועד לאיטום, וכן פינוי של כל החפצים והפריטים במקום. הגג גם צריך להיות יבש לחלוטין, ומכאן שלאחר עבודות תיקונים או ניקוי רצוי להמתין עד לייבוש מוחלט. רק לאחר מכן ניתן לפרוש את היריעות ולהלחים אותן אל הגג.


קרא/י בנוסף:
קרא/י בנוסף:
Coi בניית אתרים
דף הבית טלפון